28 Şubat 2011 Pazartesi

Gelin Adaylarına Özel FY Event Design & Organization RöportajıDüğün sezonu yaz gelince açılıyor. Benim mevzuyla hiç alakam olmasa da etrafımda evlenecek, nişanlanacak çok arkadaşım var. Zamanında organizasyon şirketimin olmasından ve modaya olan ilgimden benimde üzerimde bir baskı oluşuyor düğünler öncesi. Yaz yaz dediler gittim işin ustasını buldum sordum yazdım. Gelin adayları toplansın.  

FY Event Design & Organization’ın Levent’teki ofisindeyiz. Şirketin güzel sahibi Fulya Yıldırım henüz çok genç bir iş kadını ve işini o kadar severek yapıyor ki konuşurken gözlerinin içi parlıyor. Sevgiyle yapılan her iş de tabi ki başarılı oluyor…- Düğün organizasyonlarını nasıl planlıyorsunuz?
Düğün organizasyonlarının planlanması tamamen çiftimizin beklentileri ve bizden talepleri doğrultusunda hangi hizmeti almak istedikleri ile bütünleşmekte. Bunun beraberinde çiftimizin bu özel gün  için ayırdığı bütçede bizler için önemli bir unsur. Mekan seçimlerinden, balayı yerine kadar çiftimiz her konuda yanlarındayız.

- Bütçenin bir önemi var mı, çok düşük bütçeli organizasyonlar da yapıyor musunuz?
A da z ye her bütçeye hitap ediyoruz.

- Çiftler size ne zaman başvurmalı?
Profesyonel bir yaklaşım ve danışmalık hizmeti almayı  düşünen çiftlerimizin en azından 6 ay öncesinden başlayarak bizlere zaman ayırmalarını bekliyoruz. Ne kadar çok zamanımız olursa o kadar kolay hareket ederiz. Bu zaman dilimi özellikle kafası karışık çiftlerimiz için çok önemli.

- Asıl konuya gelelim 2011 düğün trendleri nelerdir?
Biz butik çalışmaktan yana olan bir firmayız. Düğün modasını evlenecek çiftlerimizin belirlediğini, hayat tarzlarının ve bütçelerinin de bu trende öncelikli sebepler olduğunu düşünüyoruz. Artık moda olan şeylerin dışında, kendilerini ifade ettiğini düşündükleri, kendilerinden birer parça buldukları aksesuarlarla, renklerle ve düzenlemelerle evlenmek istiyorlar. Çiftlerimizin nasıl bir düğün hayal ettikleriyle yola çıkıp onun üzerine tasarımlar yapıyoruz. Amacımız bir arkadaşının ya da bir yakının düğününde görüneni başka bir 
düğünde göstermemek. Şöyle düşünün kimse üzerindeki kıyafetin aynısının bir başkasının üstünde görmek istemez. ‘’Düğün kişiye özel olmalıdır.’’ inancını taşımaktayız.-Düğün mekanı olarak nereleri önerirsiniz?
Fransız bahçeleri çok zevkle iş yapılabilecek çok pozitif bir mekan. Sarıyer’de Event Garden diye bir mekanımız var. Sepetçiler Kasrı yaz için çok güzel kilise düzeni var ve Swiss Otelin bahçesi zevkle çalıştığımız mekanlar.

- Peki bir rengi olsa bu senenin ne derdin ?
Bence senenin rengi mor.

- Çok sevdiğin için demiyorsun dimi ? Ofiste mor :)
Morun enerjisine inanıyorum çok pozitif bir renk. Mor yaz düğünlerine çok yakışıyor bence.

- Panik halde gelen çiftler oluyor mu?
Tabi ki geliyor.  Bize asıl kafası karışık ne yapmak istediğini bilmeyen çiftler başvuruyor.  Biz yaptığımız çalışmalardan çok bir hayat koçu gibi yanlarında olup hangi stresler üzerinde olduklarını bulup o stresten sıyrılmalarını sağlıyoruz. Onları biraz daha rahatlatmak için her an her saat ulaşılabilirlik sunuyoruz. Her seçiminde yanında olabiliyoruz ayakkabı, yüzük aklınıza ne gelirse ve onlara “siz pozitif olun ve sırtınızı bize dayayın biz sizin için her şeyi düşünürüz” diyoruz.


- Ofiste bir sürü obje var, içeride mumlar gördük  organizasyondan ziyade neler var burada ne sunuyorsunuz bize?
Kişiye özel mum tasarımları yapıyoruz. Bu bizi diğer organizasyon firmalarından ayıran bir özellik. Harf, resim ya da sizin isteğinize göre özel dizayn mumlar yapıyoruz. Bunun dışında verdiğimiz hizmet aslında kız isteme aşamasından başlıyor. Çok güzel kahve tepsileri, kuş tüylü söz yastıkları, onlara uygun fotoğraf albümü ve anı defterlerimiz var. Nikah şekeri, davetiye gibi daha bir çok seçenek bizde bulunuyor.
- Mumların fiyat aralığı nedir peki ?
 50    TL’den başlıyor fiyatları ama bir sonu yok, çünkü yaratıcılığın sınırı yok :).

 -Yurt dışından aldığınız ürünler var mı ?
 Amerika’dan bir firmayla çalışıyoruz. Orada ne varsa bizde aynı ürünleri getirtebiliyoruz.


- Anladığım kadarıyla çiftler size evlenme teklifi aldıktan sonra bir heyecan bir panikle geliyor siz tüm pozitifliğinizle onları sakinleştiriyorsunuz ve gerisi geliyor hatta evlendikten sonrada sizi arıyorlar. Özetlersek FY Event Design & Organization bizim için neler yapıyor?
Düğün yeri seçimi, menü seçimi, süsleme,  davetiye tüm organizasyonu A’dan Z’ye her detayını biz onlar için yapıyoruz. Daha önce de dediğim gibi isteme aşamasından başlıyor onlarla olan dostluğumuz evlendikten sonra bebekleri olunca d abizleri arıyorlar. Bebek bezi pastaları hazırlıyoruz, baby shower partileri düzenliyoruz. Ayrıca deneyimli bir stil danışmanımız var. Hot Couture çalışıyoruz gelinimizin yakınlarına ya da nişan döneminde uygun fiyatlı elbise temin edebiliyoruz. Farklı parti organizasyonları yapıyoruz, yaratıcılıkta sınır tanımıyoruz. Aslında hayat boyu yanlarında olacak bir yaşam koçu gibi çalışıyoruz.
- Düğün dışında başka organizasyonlar da düzenliyor musunuz?
Evet, etkinlik anlamında her hizmeti veriyoruz. Ayrıntılı bilgi için http://www.fy-events.com internet sitemizi ziyaret edebilir, 212 280 5511 telefon numaralarımızdan bizlere ulaşıp gerekli gördükleri desteği alabilirler.T: 0212 280 55 11
http://fy-events.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Top Slider

Portfolio

Channels

Trend Tags

Contact

Ad

E-posta *

Mesaj *

Pages

Channels

Channels

Channels

Blog Archive

Bu Blogda Ara

Carousel